Kalendarz wydarzeń<br>i uroczystości szkolnych

Rok szkolny 2023/2024

Kalendarz wydarzeń
i uroczystości szkolnych

Lp. Nazwa uroczystości Termin Odpowiedzialni

1

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. 
godz. 10:30 - Msza Św.
w kościele
oo. Franciszkanów, 
spotkanie uczniów
z wychowawcami
w szkole.  

s. Katarzyna

2

XIII Tydzień Wychowania  "Wspólnota słuchająca i ewangelizująca" 10-16 września 2023 r.  Pedagog, Psycholog, Wychowawcy klas,
Siostry Katechetki
3

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

wrzesień 2023 r. 

A. Klimko
M. Sokołowska
4 Międzynarodowy Dzień Kropki  15 września 2023 r.  J. Średnicka
5 "Rodzina Bogiem silna" - wyjazd formacyjno-integracyjny dla Rodzin 16-17 września 2023 r.  s. Aneta
Rada Rodziców
Nauczyciele
6 Spotkania integracyjne klas wrzesień/październik 2023 Wychowawcy klas
7 Dzień Języków Obcych 26 września 2023 r.  Nauczyciele języków obcych
8 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
"Nad Niemnem"
29 września 2023 r. 

J. Średnicka
A. Siewert

9 Ślubowanie klas pierwszych 3 października 2023 r.  s. Immolata
A. Suryn
D. Milke (nagłośnienie)
10 Dzień Bezpiecznego Komputera 12 października 2023 r.  E. Baran
11 Dzień Nauczyciela - Święto Edukacji Narodowej 13 października 2023 r. 
 
A. Olejniczak,
s. Samuela,
s. Wioletta,
J. Rutkowska,
s. Joanna,
D. Milke (nagłośnienie)
12 Milion Dzieci modli się
na Różańcu
18 października 2023 r. 
godz. 9:00 (szkoła)
Siostry Katechetki,
Nauczyciele uczący
w klasach
13 Rocznica Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2023 r.  A. Halasz
s. Samuela
D. Milke (nagłośnienie) 
14 Gdyńska Parada Niepodległości 11 listopada 2023 r.  s. Agata 
s. Katarzyna
Wszystkie klasy,
Wychowawcy
Nauczyciele
15 Dzień Misia
Konkurs "Odgadnij imię Misia"
28 listopada 2023 r.  A. Matuszczak
D. Gleba
A. Klimko
16 Dzie bł. Franciszki Siedliskiej - Założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek 24 listopada 2023 r.  s. Izabella 
s. Immolata
17 Dzień Otwarty Szkoły 30  listopada 2023 r. 11.01.2024 r. 
godz. 17:00 - 19:00
A. Klimko
E. Baran
K. Boguszewska
D. Gleba
A. Figurska
G. Pożoga
D. Milke
J. Rutkowska
Wszyscy Nauczyciele (organizacja i prowadzenie - kl. 6 i 7)
18 Dzień św. Mikołaja 6 grudnia 2023 r.  Wychowawcy klas
19 Kiermasz Bożonarodzeniowy 12-14 grudnia 2023 r.  A. Olejniczak
A. Siewert
D. Gleba
s. Samuela
20 Warsztaty florystyczne grudzień 2023 r.  A. Suryn
21 Wigilia pracownicza 21 grudnia 2023 r.  D. Milke
s. Inez
A. Dettlaff
s. Izabella
22

Święto Patronalne Szkoły

Wigilie klasowe: Msza Święta, Jasełka, Wigilia
w klasach

22 grudnia 2023 r. 

Jasełka klas 1-3
-E. Mocarska-Gończ

Jasełka klas 4-8
- s. Aneta lub kl. 6

23 Zimowa przerwa świąteczna 23-31 grudnia 2023 r.   
24 Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2024 r.  Wszyscy nauczyciele
25 Ferie zimowe 29 stycznia - 11 lutego 2024 r.   
26 Dzień bezpiecznego Internetu 6 lutego 2024 r E. Baran
27

Zabawa karnawałowa 
kl. 1-4 oraz kl. 4-8

23 stycznia 2024 r.  Nauczyciele świetlicy,
Wychowawcy poszczególnych klas
28 IV Szkolne Rozgrywki Rummikub luty/marzec 2024 r.  A. Klimko
K. Boguszewska
29

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

Tydzien Języka Polskiego

21 lutego 2024 r. 

 

19-23 lutego 2024 r. 

A. Halasz, s. Joanna,
s. Agata, J. Średnicka,
A. Matuszczak, s. Samuela
A. Suryn,
nauczyciele świetlicy
30 Dzień św. Patryka 18 marca 2024 r.  Nauczyciele języków obcych
31 Rekolekcje wielkopostne 21-22 lub 25-26 marca 2024 r.  s. Izabella
s. Wioletta - liturgia 
s. Samuela - oprawa muzyczna 
32 Kiermasz świateczny
i palm wielkanocnych
18-20 marca 2024 r.  M. Sokołowska, s. Agata,
s. Katarzyna
33 Wiosenna przerwa świąteczna 28 marca - 2 kwietnia 2024 r.   
34

Święto Flagi
Podniesienie flagi
na maszt


Święto Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2024 r.
lub 6 maja 2024 r.  
D. Milke
E. Mocarska-Gończ
35 Policyjna Foczka kwiecień/maj 2024 r.  Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej
36 I Komunia Święta 18 maja 2024 r. 
godz. 11:00
Kościół oo. Franciszkanów w Gdyni

s. Wioletta
s. Samuela - oprawa muzyczna

37 Rocznica I Komunii Świętej
Szkolna Msza Święta
19 maja 2024 r. 
godz. 13:00
Kościół oo. Franciszkanów w Gdyni
s. Wioletta,
s. Izabella, 
J. Rutkowska
38 Egzamin Ósmoklasisty

14 - 16 maja 2024 r. 
godz. 9:00

3 lipca 2024 r. - wydawanie zaświadczeń

s. Aneta
Wychowawcy klas
oraz nauczyciele pracujący w komisjach
39 Szkolny Dzień Sportu

3 czerwca 2024 r. 
godz. 8:30 - 13:00

Klasy 1-3 -
Nauczyciele świetlicy, 
Wychowawcy klas, Klasy 4-8 - D. Milke, Nauczyciele WF, Wychowawcy klas
 
40 Szkolny Festyn Rodzinny 8 czerwca 2024 r.  Rada Rodziców,
wszyscy nauczyciele
41 Pożegnanie Absolwentów - szkolna gala 19 lub 20 czerwca 2024 

s. Agata
s. Katarzyna
M. Kawalec
Trójki klasowe

42 Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
(rozdanie świadectw)
21 czerwca 2024 r. 
godz. 11:00 Msza Święta w Kościele
oo. Franciszkanów
 Gdyni

M. Sokołowska - liturgia,s. Agata, M. Skornóg, s. Izabella,
s. Samuela - oprawa muzyczna, chór