Biblioteka szkolna

Szkoła

Biblioteka szkolna

„Książka jest jak ogród noszony w kieszeni”

W bibliotece znajdziesz różnorodne źródła informacji, ciekawe książki, pomoc w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów oraz ciszę i odpowiednią atmosferę do pracy!

W czytelni możesz korzystać ze wszystkich zbiorów bibliotecznych na miejscu. Możesz zajrzeć do encyklopedii, słowników, przeczytać ciekawą książkę lub czasopismo, a także odrobić pracę domową.

Akcje biblioteki

"Jak nie czytam, jak czytam"

Nasza Szkoła wzięła udział w IV edycji akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia :)


Zostań recenzentem

Lubisz czytać? Chcesz polecić swoją ulubioną książkę? Zostań recenzentem! Szczegóły w bibliotece.


Pojedynek książek

Zabawa czytelnicza „Pojedynek książek” przeznaczona jest dla chętnych uczniów klas I-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Gdyni. Uczniowie głosują na swojego książkowego faworyta poprzez wrzucanie odpowiednich losów. Głosowanie trwa od poniedziałku do piątku. Książka, która zdobędzie najwięcej głosów jest książką tygodnia. W każdy poniedziałek rozpoczyna się nowy „Pojedynek książek”. Zagłosuj i zdecyduj, która książka wygra!


Konkurs czytelniczo - plastyczny dla klas 4-8

Stwórz postać ulubionego bohatera literackiego (technika wykonania dowolna max. format 30x30 cm). Prace należy przynieść do biblioteki szkolnej do 15 stycznia.


Konkurs czytelniczo - plastyczny dla klas 1-3

Przedstaw swoje ulubione bajkowe zwierzątko! Technika wykonania dowolna (może być rysunek, wyklejanka, format A4. Prace należy przynieść do biblioteki szkolnej do 15 stycznia.


Przydatne linki

Biblioteczne aktualności

Inspiracje czytelnicze - Padlet

Warto przeczytać, czyli polecane książki

Wielki Maraton Czytelniczy

List pani Ireny Koźmińskiej - prezes fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, do Rodziców

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Poniedziałek
9.00 - 15.00
Wtorek
8.00 - 14.00
Środa
Dzień wewnętrzny
Czwartek
9.00 - 15.00
Piątek
8.00 - 14.00