2021-01-07

"Szkoła pamięta"

Choć wyniki tego konkursu ogłoszone zostały tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, to właśnie dziś pragniemy podzielić się tą radosną wiadomością z wszystkimi.

„SZKOŁA PAMIĘTA”

Uczniowie klasy ósmej naszej szkoły po raz kolejny
wzięli udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej
„Szkoła pamięta”.

     Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upowszechniających wśród uczniów naszej szkoły wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży. Udział w projekcie inspiruje i zachęca uczniów do samokształcenia, rozbudza zainteresowania i aktywizuje do podjęcia samodzielnych studiów nad historią.

 

     W marcu  2020 r., w ramach pierwszej edycji Projektu „Szkoła Pamięta”,  uczniowie klas 8 wraz z Panią Małgorzatą Autuch, nauczycielem historii, przygotowali na korytarzu szkolnym wystawę poświęconą  pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

     Jesienią, w ramach drugiej edycji, przygotowane zostały plakaty i informatory na temat Zbrodni Piaśnickiej, która miała miejsce w czasie II wojny światowej na Pomorzu Gdańskim.

     Równocześnie uczniowie wzięli udział w konkursie „Zbrodnia Piaśnicka – Młodzi Pamiętają” organizowanym przez ZSAE w Gdyni pod patronatem Kuratorium Oświaty Gdańsk, Muzeum Piaśnickiego, Instytutu Pamięci Narodowej i Wojewody Pomorskiego.

Wyniki tego konkursu ogłoszone zostały tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.
 

Z radością możemy pogratulować

Antoninie Majchrzak  z klasy 8 za zajęcia I miejsca,

II  miejsce - Agnieszka Andryk.

III miejsce ex aequo - Aniela Kełpin i Oskar Górecki.

 

Podium nasze :-)

Cieszymy się bardzo, że mamy tak utalentowaną plastycznie i historycznie młodzież.